Prohlídky

Zájemci začínají přicházet.. nastává další rozhodující krok a to prohlídka. Pro mnohé jen 15-30min. času, kdy makléř provede zájemce po bytě stylem: "tady je kuchyň a tady obývák".. zájemci nejsou hlupáci a vidí skutečné a zřejmé :-). Takovýto způsob vedení prohlídek je absurdní se znakem amatérismu.


Jak to dělám já? Ve většině případů formou, tzv. Open housu (den otevřených dveří)

1. před samotnou prohlídkou si přichystám pro každého zájemce složku, kterou po prohlídce také obdrží. Náplní složky je vždy základní dokumentace k domu (půdorysy, list vlastnictví, katastrální mapa, informace o samotné nemovitosti, informace o lokalitě apod.)

2. Prohlídku zásadně provádím bez přítomnosti prodávajícího. Zájemci se musí cítit dobře, musí si umět představit, že by mohli v nemovitosti žít..majitel vyvolává, bohužel opačný efekt..cítí se nesví, maximálně jako na návštěvě. Protože příprava na samotný prodej je vždy důkladná, není potřeba asistence majitele. Rovněž pro samotné majitele je tento způsob příjemný a komfortní, nehledě na to, že mnohdy prodávají kus svého života a nemusí jim být dvakrát příjemný pohyb cizích lidí po domě či dokonce nátlak z jejich strany na cenu apod..Tohle je vyloženě práce makléře, který musí myslet i na pocity obou stran. Přiznejme si, že kupující více otevře své dojmy (i negativní) z nemovitosti před makléřem, než před samotným majitelem.

3. Přicházím na prohlídku s dostatečným předstihem, nemovitost opět připravím (odstraním rušivé prvky), vyvětrám a velmi často navodím i pohodu ve formě aroma lampiček apod.

4. Na každého zájemce si vyhrazuji dostatek času, nikdo nestojí o express prohlídku..Samozřejmostí je i malé občertvení, min. ve formě nápojů.

5. Na mých prohlídkách je ve valné většině i můj kolega - hypoteční makléř Marek Šlosar, který nejen, že je u prodeje od samého začátku a tedy ví všechny informace jako já, ale je k dispozici zájemcům i v otázkách financování. Tím, že jsme k dispozici oba, se můžeme zájemcům věnovat opravdu maximálně a s velkým časovým prostorem.

6. Dobrá nálada, empatie, vstřícnost..a znalost problematiky, vytváří následně z prohlídky velmi pohodové setkání, bez stresu.